Antika Hançer Alanlar

Antika Hançer alanlar günümüzde oldukça geniş bir yelpazeye dağılmış
olmasıyla beraber pek çok farklı eşya için de artık antika tabiri
kullanılmaktadır.Bütün Antika Hançer antika eşya değildir  ve antika
olduğu kesinleşen antikalarda da fiyat farkı bulunmaktadır ve farklı değerler
mevcuttur.

Görüşme sağlayarak en değerli parçaları firmamız tarafından alımlarını
yaparak, antika köşesi yaratmak isteyenler ile buluşturabiliriz. Antikaları
toplamak ilginç ve hayat boyu süren bir hobi olabilir; bu da hem eklenecek
eğeleri ararken hem de koleksiyonunuzu görüntülerken size zevkli saatler
katacaktır.

Antikacı Hançer işlem ve tadilat görmemiş olması oldukça önemlidir. Yıpranmamış olarak korunan eski dönemlerden günümüze ulaşan Antika Hançer eşyalar / objeler, değer açısından fark yaratıcı özelliğe sahiptirler.

 

Antika Hançer Nasıl Alınır?

Antikahane  objenin görülmesine ve objeye değer katan kriterlerin tespitinde uzman bir şirkettir. Antika alan / satan şirketimizle iletişime geçerek sahibi olduğu veya almak istediği ürünle ilgili bilgi alabilir. Hizmetlerimiz tamamen yasaldır. Tarihi eser ve diğer yasa dışı ürün alım ve satımı yapılmaz.

Eski Antika Hançer yapılan ön değerlendirme sonrası el yazması Antika Hançer alanlar olarak ekspertiz imiz objeyi yerinde görmek için verilen adrese gelebilir. Yapılan değerlendirme sonucu objenin Antika Hançer alanlar için bir değeri olduğu anlaşıldığı takdirde alım / satım için gerekli teklif verilir.

 

Antika Hançer Nedir?

Antika Hançer Alanlar olarak, maddi değeri olan tüm eski, sanatsal değeri
bulunan ve az bulunan ürünlere verilen bir tanımdır. Ürünün antika olması
belirli şartlara bağlıdır;

 

  • Ürünün yapımı / yapıldığı zaman
  • Ürünün ustası / kullananın bilinirliği
  • Ürünün üzerinde bulunan deformelerin miktarı
  • Ürünün ünlü bir kişiye veya tarihsel bir döneme ait olması
  • Ürünün ender bulunur bir eşya olması

Bu ve diğer özelliklerle Antika Hançer Alanlardeğeri belirlenir. Bir Antika Hançer Alanlar değeri taşıması için yaşlı olması gerektiği gibi tarihi eser özelliği taşıyanlar arasında da fark vardır. Halk arasında alım satımı yasal olarak yapılabildiği gibi tarihi eserlerin alım satımının yapılması bazı kanunlara bağlıdır. Firmamız eski ve antika değeri taşıyan antikaları alan ve eski ve antika değeri taşıyan antikaları satan bir şirkettir.

Hançer Alan Yerler

Hançer Alan Yerler Arapça asıllı bir kelime olan hancer (hıncer, hıncir, çoğulu hanâcir), ortalama 30-35 cm. uzunluğunda eğri, sivri uçlu, çift veya tek ağızlı bir bıçak türü olup eğriliğinden dolayı düz ve çift ağızlı kamadan ayrılır; namlu uzunluğu 45 santimetreyi geçenler kısa kılıç sayılır. Namlusu kın denilen bir mahfaza içinde ve kabzası kolaylıkla ele gelebilecek şekilde bel kuşağına sokularak veya kemere yahut boyuna asılarak taşınır.

Savaş alanından çok teke tek çarpışmalarda kullanılır ve fırlatıldığında bir uzak dövüş silâhı görevi yapar. Eğri olmasının sebebi, ilk vuruş anında eğri kılıcın daha iyi kesmesi gibi bunun da daha iyi ve daha kolay saplanmasıdır. Kavsi içe gelecek şekilde tutularak hasmın göğüs kısmı hedef alınıp genellikle yukarıdan aşağı doğru vurulur. Hançer Alan Yerler

İletişim & WhatsApp

+90 532 235 30 74