Antika Kama Alanlar

Antika Kama alanlar günümüzde oldukça geniş bir yelpazeye dağılmış olmasıyla beraber pek çok farklı eşya için de artık antika tabiri kullanılmaktadır.Bütün Antika Kama antika eşya değildir  ve antika olduğu kesinleşen antikalarda da fiyat farkı bulunmaktadır ve farklı değerler mevcuttur.

Görüşme sağlayarak en değerli parçaları firmamız tarafından alımlarını yaparak, antika köşesi yaratmak isteyenler ile buluşturabiliriz. Antikaları toplamak ilginç ve hayat boyu süren bir hobi olabilir; bu da hem eklenecek eğeleri ararken hem de koleksiyonunuzu görüntülerken size zevkli saatler katacaktır.

Antikacı Kama işlem ve tadilat görmemiş olması oldukça önemlidir. Yıpranmamış olarak korunan eski dönemlerden günümüze ulaşan Antika Kama eşyalar / objeler, değer açısından fark yaratıcı özelliğe sahiptirler.

Antika Kama Nasıl Alınır?

Antikahane  objenin görülmesine ve objeye değer katan kriterlerin tespitinde uzman bir şirkettir. Antika alan / satan şirketimizle iletişime geçerek sahibi olduğu veya almak istediği ürünle ilgili bilgi alabilir. Hizmetlerimiz tamamen yasaldır. Tarihi eser ve diğer yasa dışı ürün alım ve satımı yapılmaz.

Eski Kama yapılan ön değerlendirme sonrası el yazması Antika Kama alanlar olarak ekspertiz imiz objeyi yerinde görmek için verilen adrese gelebilir. Yapılan değerlendirme sonucu objenin Antika Kama alanlar için bir değeri olduğu anlaşıldığı takdirde alım / satım için gerekli teklif verilir.

 

Eski dönemlerden günümüze ulaşan Antika Kama eşyalar / objeler, değer açısından fark yaratıcı özelliğe sahiptirler.

Antika Kama Alan Yerler?

Antika Kama Alanlar olarak, maddi değeri olan tüm eski, sanatsal değeri bulunan ve az bulunan ürünlere verilen bir tanımdır. Ürünün antika olması belirli şartlara bağlıdır;

  • Ürünün yapımı / yapıldığı zaman
  • Ürünün ustası / kullananın bilinirliği
  • Ürünün üzerinde bulunan deformelerin miktarı
  • Ürünün ünlü bir kişiye veya tarihsel bir döneme ait olması
  • Ürünün ender bulunur bir eşya olması

Bu ve diğer özelliklerle Antika Kama Alanlardeğeri belirlenir. Bir Antika Kama Alanlar değeri taşıması için yaşlı olması gerektiği gibi tarihi eser özelliği taşıyanlar arasında da fark vardır. Halk arasında alım satımı yasal olarak yapılabildiği gibi tarihi eserlerin alım satımının yapılması bazı kanunlara bağlıdır. Firmamız eski ve antika değeri taşıyan antikaları alan ve eski ve antika değeri taşıyan antikaları satan bir şirkettir.

Antika Kama Ekspertiz

Antiak Kama Ekspertiz Arapça asıllı bir kelime olan hancer (hıncer, hıncir, çoğulu hanâcir), ortalama 30-35 cm. uzunluğunda eğri, sivri uçlu, çift veya tek ağızlı bir bıçak türü olup eğriliğinden dolayı düz ve çift ağızlı kamadan ayrılır; namlu uzunluğu 45 santimetreyi geçenler kısa kılıç sayılır. Namlusu kın denilen bir mahfaza içinde ve kabzası kolaylıkla ele gelebilecek şekilde bel kuşağına sokularak veya kemere yahut boyuna asılarak taşınır.

Antika Kama Alan Yerler Savaş alanından çok teke tek çarpışmalarda kullanılır ve fırlatıldığında bir uzak dövüş silâhı görevi yapar. Eğri olmasının sebebi, ilk vuruş anında eğri kılıcın daha iyi kesmesi gibi bunun da daha iyi ve daha kolay saplanmasıdır. Kavsi içe gelecek şekilde tutularak hasmın göğüs kısmı hedef alınıp genellikle yukarıdan aşağı doğru vurulur. Antika Kama Ekspertiz

Eski Kama Alanlar

Eski Kama Alanlar Geçmişi ile her zaman gurur duyan bir toplum olarak özellikle Osmanlı imparatorluğu ve yaptıklarıyla birlikte yüzyıllarca dünyaya hükmetmeyi başarmış bir toplumuz. Geçtiğimiz dönemlerde hem savaş stratejisi hem de akın koruma silahları konusunda Osmanlı İmparatorluğu’nun unutulmayan çözümleri bugün halen dikkat çekiyor. Eski Kama alanlar