Antika Pazarı

Antika Pazarı Aslında pekte severim oraları, huzur dolu kalabalık ama manevi sessizliği yüksek sevimli bir semttir. Hat çarşısı, buram buram antika kokan sokakları, el yazması ustaları ..

TÜM ANTİKA EŞYALARINIZI DEĞERİNİN ÜZERİNDE, ADRESİNDEN SATIN ALIYORUZ. SİZDE ANTİKA SATMAK İSTİYORSANIZ, BİZİMLE İLETİŞİME GEÇEBİLİRSİNİZ.

Ailemde öyle bir o kadar eski ve eskiye dair her şeyle ilgili. Antikaya öyle ilgi alaka gösterirlerdi ki kendi kendime benim mi göremediğim bir şey var dediğim dahi olurdu. Ben ise gerek aileden gerek çevreden gelen tek düzene karşı farkı bir hayatı seçen, uçarı kaçarı anlattıklarımdan epeyce uzak bir insan olduğumu sanırdım. Sabahları akşamları birbirine karışmış, heyecanı hiç dinmeyen ama olduğu yerde hiç bir zaman kalıcı olamayan göçebe gibi.. Antika Pazarı

Antika Pazarı

Antika Pazarı

Antika Pazar

Yaş aldıkça sana eskide sevimsiz gelen her şeyin aksine bir o kadar da değerli olduğunu anlıyor insan. Dedem ile anneannemin hiç sıkılmadan gezdiği antikacılar döner durur aklımın köşelerinde.. Kah güldürür beni kah kederlendirir, severdim çünkü o bedenleri ihtiyar ruhları genç çifti. Öyle ilgi alaka ile incelerlerdi ki antikaları, acaba onlara eğile eğile baktıklarından mıdır derdim bu burukluklarla. Işıl ışıl eskiye ışık tutan şamdanlar, yakamoz gibi kokan o eski el yazmaları , ince ince emekle işlenmiş o eski halılar, gürül gürül çağlayan o taş plaklar..

Antika Pazarı O kadar ilginçtir ki ufacık dükkanlar içinde tarih barınır.. Naif bir amcanın elinde bir vazo sanki geçmişin el izi var üstünde, hafif eğri asılmış bir resim fi tarihinde yapılmış sanki bugünün aynası hayretler içerisinde bakakalırsın. Sen onları resim sanırsan bir bakmışsın ki senin hayatına ressam olmuş o yaş almış antika eşyalar.

Antikacılar Pazarı

Antikayı ben şimdi öyle diyorum kendime.. Eski eski çalan taş plaktaki ses, o İran halısındaki ayak izi, Cumhuriyet dönemi eski mektubun içerdiği o istiklal heyecanı.. Antikayım ben geçmişe ışık tutan şamdanım, eski yunan vazosunun içinden açan orkide, bir fars şairinin yazdığı eski yazmadaki vav harfiyim ben..

Antikacılar İstanbul köklü mistik her yeri ile tarih aşk kokan bir şehir. Eskiye özlem duyanlar ruhunda güzellikler taşıyanlar aşık oluyor bu şehre İstanbul başlı başına antika. Üsküdar ikametim olması da antika sevdamı tetiklemiştir .Ara sokakları dolaşırken gözünüze çarpan dükkanlar esrarengizliğiyle antikacılar olur.

Dedemden kalma köstekli saati satıp ceviz bir sehpa alma niyetiyle daha detaylı başladı antika serüvenim. Sonra başka başka objeler ,açıldıkça gizemi sizi kendine çeken antikalar .Güzel anlar biriktirdim.İnsanın gezip dolaşacağı yerlerden biri antikacılar . Şu sıralar hem gençlerde hem yaşlılarda antika ilgisinin çoğaldığını düşünüyorum.

Demem odur ki Antika yaşlı demek değildir, yaş almak demektir. Herkese kendi yaş almış antika eşya kavuşma dileğiyle..

KADIKÖY ANTİKACILAR PAZARI

İstanbul’un en güzel semtlerinden olan Kadıköy Tellaizade sokakta bulunan Kadıköy antikacılar çarşısı, adeta uluslararası bir antikacı. Hemen hemen Avrupa ülkelerinin birçoğundan gelen antikalara rastlayabilirsiniz. Bu eşyalar arasında piyanolardan küçük biblolara kadar pek çok farklı antika bulabilirsiniz. Kadıköy Antikacılar

Antika Alanlar olarak biz; alım satım alanında 20 yıllık tecrübesi bulunan firmamız Antika Eşya Alan Yerler arasında değerinde fiyat veren nadir. Elinizdeki çok değerli antika eşyalarınızın değerinde satılabilmesi için tüm gerekli olan yardımlar tarafımızdan müşterilerimize sunulmaktadır. “Estetik değeri oldukça yüksek olan eşyalar olması nedeni ile ciddi bir yatırım aracıdır.”

ÜSKÜDAR ANTİKACILAR PAZARI

İstanbul’da bulunan antikacıların içinde en eski olan Üsküdar’da bulunan antikacılardır. Neredeyse yarım asırdır ayakta duran antikacıların sahiplerinin çoğu eski İstanbullu. Bu antikacılarda Osmanlı döneminde kalma pek çok eşyaya bulmanız mümkün. Üsküdar Antikacılar

Birçok insanın antika eşyalara verdiği diğer diğer insanlara göre daha farklıdır. Antika eşyalar ve antikanın bizler için değeri bilhassa o dönemde ki değeri ile de aynı orantıda olarak görülür.Bu bakımdan antika eşyalar ve antika eşya alanlar nesne ve objeler kapsamında sizlere yönelik birbirinden değerli ve en çok tercih edilmekte olan antika ürün ve nesneler ile web adresimiz çerçevesinde sizlere gerekli satış desteklerini vermekteyiz.

MECİDİYEKÖY ANTİKA PAZARI

1982 yılından beri hizmet sunan çarşı, 4 katlı büyük bir bina. Çarşı, çok eski mutfak eşyalarından resim tablolarına kadar çok çeşitli bir ürün yelpazesine sahip. Çarşı haftanın yedi günü açık ancak içeride bir satıcı yok. Sadece kapıların önünde telefon numaraları var. Siz hangi parçayı beğendiyseniz dükkân sahibini arıyorsunuz o da gelip dükkânı açıyor ve size istediğiniz parçayı veriyor. Alış-veriş yapma şekli biraz değişik olan bu çarşı her şeyiyle görülmeyi hak ediyor.

ÇUKURCUMA ANTİKA PAZARI

İstanbul Avrupa yakasından bulunan ve en çok ürün çeşitliliğine sahip antikacılar Çukurcuma’da yer alıyor. Çok eski antika satıcılarının bulunduğu Çukurcuma ürün çeşitliliği açısından da oldukça zengin. Eski teneke kutulardan mücevherlere kadar birbirinden renkli ürünleri bulabileceğiniz Çukurcuma’da 18. yüzyıldan kalma antikalara bile rastlamak mümkün.

HORHOR ANTİKACILAR PAZARI

İstanbul’un hatta dünyanın en büyük antikacılar çarşısı Aksaray’da bulunan Horhor Antikacılar Çarşısıdır. 200’den fazla dükkâna ev sahipliği yapan çarşıda Avrupa’dan gelen antikalardan Osmanlı döneminden kalma pek çok eşyaya ulaşabilirsiniz. Kendinizi adeta bir zaman tünelinden geçiyormuş gibi hissedeceğiniz çarşıda çok küçük ürünlerden mobilyalara kadar pek çok ürünü inceleyerek sahip olabilirsiniz.

Antika Pazarı

İletişim & WhatsApp

+90 532 235 30 74