Antika alım satım konusunda yılların vermiş oldu ciddi tecrübemizle ekip halinde Türkiye’nin her bölgesine ağlarımız uzanmaktadır, ürünleriniz yerinde değerinde nakit almaktayız. Whatsap’tan yolladınız resimlerinin çok kısa bir zamanda olumlu olumsuz dönüş sağlamaktayız. Elinizdeki Antika ya da eski eşyalarınızın değerini fiyatlarını bilmek içinde hiçbir ücret talep etmiyoruz. Kurucumuz Hasan Hüseyin Erdem Bey’in anlatımıyla Antika eşya alanlar konusunda birkaç hususa değinmek istedik.

Araştırma konusu olan antika eşya alanlar hususunda sizin için bazı detaylara kısaca değinilecektir. Bu makalede, araştırma yaparken nelere dikkat etmeniz gerektiği ve en doğru şekilde ürününüzü nasıl değerlendirebileceğiniz gibi konularda bilgi verilecektir. Herkes, elindeki ürünü – gayet doğal olarak – en doğru değerinde satmak isteyecektir. Hal böyle olunca da sizler, sahip olduğunuz kıymetli eşyaları kendinizce gerçek ederine (mümkün olan en yüksek değere) satmak isteyeceksiniz. Tabi burada değerinin üzerinde satmak isteyen birçok kişiye de dikkat çekmek gerekmektedir. Çünkü bir mal için piyasada bir değer söz konusudur. Bu değeri ise, ilgili iş her ne ise o konuda ehil kişiler ortaya koyabilir.

İnceleme konusunun değerli eşya ve geçmişe tanıklık eden tarihi bir nesne olduğundan dolayı, bu ederin hesaplayacak kişiler de antikacılardır. Bu eşyalara paha biçmek isteyen kişilerin, bize ulaşması yeterlidir. İletişim bilgilerimiz üzerinden bize ulaşırsanız, elinizdeki nesneler her ne ise en doğru değeri sunacağımızdan emin olabilirsiniz. Burada dikkat edilmesi gereken bir önemli nokta ise, eşyanın imitasyon vs. olmamasıdır. Maalesef ki günümüzde dürüst olmayan birçok kişi bu alanda da kendisini göstermiş ve bazı ürün çeşitlerinde orijinal olmayan ürünlerle karşı tarafı aldatmaya çalışmaktadır. Böyle bir durumla karşı karşıya kalmamak için gerçek manada profesyoneller ile çalışmak çok önemli bir husustur.

Gerek satın alırken gerekse de satma noktasında işinin ehli kişilerle çalışmak her şekilde kendinizi garanti altına almanızı sağlayacaktır. Unutmayın ki bu tercihi yaparken gerçek değer veya gerçek eder çok önemlidir. Çünkü size fazla kazanç vaat eden kimseler kötü niyetli olabilir. Bu durumda elindekini satmayı hedefleyen kişiler ise çok kazanayım güdüsü ile hareket ederken, dolandırılırsa sonuçta hiçbir şey kazanamamaktadır. Şüphesiz antika saat alanlar arasında en çok ilgi gören kurumlardan biriyiz. Onlarca yıl öncesinde imal edilmiş ve tarihe tanıklık etmiş ürünleri antika saat alanlar arasında en doğru yerde değerlendirmek istediğinizden dolayı bu araştırmayı yapıyor olmalısınız. Bu noktada ön bilgi alabilmeniz için söz konusu ürünün fotoğraflarına ihtiyaç bulunmaktadır. Tabii ki burada kelimelerimizi özenle seçmeye gayret gösteriyoruz çünkü, fotoğraftan ancak yaklaşık bir değer biçilebilir.