antika kuran alanlar

Antika Kuran Alanlar

Antika Kuran Alanlar olarak şunu da belirtmeliyiz ki bu kitapların bir yerlerde çok uzun süreler iyi korunmadan saklanmaları veya kullanılmamaları hem inancımız gereği, hem de kitabın anlam ve önemi bakımından doğru bir davranış değildir. Bu tarz kitaplarınız var ise bunları değerlendirme yoluna gitmek sizin için en yapılması gerekendir. Antika kuran

Bu özel kitabın meraklısı olan ve okum aşkı ile yanıp tutuşan yüreklere hitap etmek için satış mağazamızda bir birinden değerli kuranı kerim kitapları yer almaktadır. Bu kitaplar arasında tarihi çok eskilere dayanan ve el yazması şeklinde olanları da vardır. Genelde satın aldığımız bu kutsal kitapların satılmasında ki en büyük nedenin doğru muhafaza edilemeyeceği kaygısındandır.

Antika Kuran Nasıl Alınır?

Antikahane  objenin görülmesine ve objeye değer katan kriterlerin tespitinde uzman bir şirkettir. Antika alan / satan şirketimizle iletişime geçerek sahibi olduğu veya almak istediği ürünle ilgili bilgi alabilir. Hizmetlerimiz tamamen yasaldır. Tarihi eser ve diğer yasadışı ürün alım ve satımı yapılmaz.

Antika kuran yapılan ön değerlendirme sonrası el yazma Kur’an-ı Kerim alanlar olarak ekspertizimiz objeyi yerinde görmek için verilen adrese gelebilir. Yapılan değerlendirme sonucu objenin Antika kuran alanlar için bir değeri olduğu anlaşıldığı takdirde alım / satım için gerekli teklif verilir.

Antika Kuran Nedir?

El yazması Kuran-ı Kerimler, maddi değeri olan tüm eski, sanatsal değeri bulunan ve az bulunan el yazması Kuran-ı Kerimlere verilen bir tanımdır. El yazması Kuran-ı Kerimin antika olması belirli şartlara bağlıdır;

  • El yazması Kuranı Kerim yazıldığı zaman
  • El yazması Kuranı Kerim yazarının bilinirliği
  • El yazması Kuranı Kerim üzerinde bulunan deformelerin miktarı
  • El yazması Kuranı Kerim ünlü bir kişiye veya tarihsel bir döneme ait olması
  • El yazması Kuranı Kerim ender bulunur bir eşya olması

Bu ve diğer özelliklerle el yazması Kuran-ı Kerimin değeri belirlenir. Bir el yazması Kuran-ı Kerimin antika değeri taşıması için yaşlı olması gerektiği gibi tarihi eser özelliği taşıyan El yazması Kuran-ı Kerimlerde el yazması Kuran-ı Kerimler arasında da fark vardır. El yazması Kuran-ı Kerimler halk arasında alım satımı yasal olarak yapılabildiği gibi tarihi eserlerin alım satımının yapılması bazı kanunlara bağlıdır. Firmamız eski ve antika değeri taşıyan antikaları alan ve eski ve antika değeri taşıyan antikaları satan bir şirkettir.

İletişim & WhatsApp

+90 532 235 30 74