Hilye-i Şerif Alanlar

Hilye-i Şerif alanlar olarak şunu da belirtmeliyiz bir yerlerde çok uzun süreler iyi korunmadan saklanmaları veya kullanılmamaları hem inancımız gereği, hem de kitabın anlam ve önemi bakımından doğru bir davranış değildir. Bu tarz hilye-i şerifleriniz var ise bunları değerlendirme yoluna gitmek sizin için en yapılması gerekendir.

Bu güzel ve bir o kadarda anlamlı olan yazmalar, güzeller güzeli peygamberimizi anlatmaya kelimelerle resmedilmiş tasvir çalışmalarıdır. Bu eser Arapça bilen ve bu yazma diline hakim olan kişiler tarafından okunduğunda anlamının ne denli büyük ve etkili olduğu dile getirilmiştir.Meraklısı olan yüreklere hitap etmek için satış mağazamızda bir birinden değerli hileyi şerifler  yer almaktadır. Bunların arasında tarihi çok eskilere dayanan ve el yazması şeklinde olanları da vardır.

Hilye-i Şerif Alan Yerler

Hilye-i Şerif alan yerler olarak şunu da belirtmeliyiz bir yerlerde çok uzun süreler iyi korunmadan saklanmaları veya kullanılmamaları hem inancımız gereği, hem de kitabın anlam ve önemi bakımından doğru bir davranış değildir.Özel desenli fon kağıdı üzerine yapılan Hilye i Şerif eserler çerçevelenerek evlerin ya da iş yerlerin duvarlarında özel bir görünüme sahip olmaktadır. Geleneksel tarzda özel olarak hazırlanmış kamış kalemler ile yazılmış olan bu eserlere sahip olmak için Antikahane en doğru tercih olmaktadır.

Hilye-i Şerif Nasıl Alınır?

Antikahane  objenin görülmesine ve objeye değer katan kriterlerin tespitinde uzman bir şirkettir. Antika alan / satan şirketimizle iletişime geçerek sahibi olduğu veya almak istediği ürünle ilgili bilgi alabilir. Hizmetlerimiz tamamen yasaldır. Tarihi eser ve diğer yasadışı ürün alım ve satımı yapılmaz.

Eski Hilye-i Şerif yapılan ön değerlendirme sonrası el yazması Hilye-i Şerif alanlar olarak ekspertizimiz objeyi yerinde görmek için verilen adrese gelebilir. Yapılan değerlendirme sonucu objenin Hilye-i şerif alanlar için bir değeri olduğu anlaşıldığı takdirde alım / satım için gerekli teklif verilir.

Hilye-i Şerif Nedir?

Hilye-i Şerif Alanlar olarak, maddi değeri olan tüm eski, sanatsal değeri bulunan ve az bulunan ürünlere verilen bir tanımdır. Ürünün antika olması belirli şartlara bağlıdır;

  • Ürünün yapımı / yazıldığı zaman
  • Ürünün ustası / yazarının bilinirliği
  • Ürünün üzerinde bulunan deformelerin miktarı
  • Ürünün ünlü bir kişiye veya tarihsel bir döneme ait olması
  • Ürünün ender bulunur bir eşya olması

Hilye Alanlar

Hilye Alanlar antika hilye-i şerif alanlar bunun manevi olduğu gibi maddi karşılığını da size en iyi şekilde açıklayacaktır. Aynı zamanda satmak istediğiniz kaliteli ve antika değeri taşıyan ürün seçeneklerini değerlendirmek için bunun çok önemli bir fırsat olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Antika süreçlerle birlikte, geçmişten bugüne hat sanatının çok geliştiğini görebiliyoruz.

Hilye-i Şerif Ekspertiz 

Hilye-i Şerif Ekspertiz Bu ve diğer özelliklerle Hilye-İ Şerif Alanlar değeri belirlenir. Bir antika Hilye-İ Şerif Alanlar değeri taşıması için yaşlı olması gerektiği gibi tarihi eser özelliği taşıyanlar arasında da fark vardır. Halk arasında alım satımı yasal olarak yapılabildiği gibi tarihi eserlerin alım satımının yapılması bazı kanunlara bağlıdır. Firmamız eski ve antika değeri taşıyan antikaları alan ve eski ve antika değeri taşıyan antikaları satan bir şirkettir. Hilye-i Şerif Ekspertiz

İletişim & WhatsApp

+90 532 235 30 74