Antika Ekspertiz

Antika Ekspertiz hizmetini ücretsiz olarak yapan firmamız piyasa değerinin üzerinde fiyat vererek elinizde bulunan antika eşya ve diğer antika eserlerinizi değerlendirmenize yardımcı oluyoruz. Hizmet kapsamında, antika eşyalarınız firmamız tarafından satın almaya uygun görüldüğü takdirde, satın alma bedeli tarafınıza bildirilir. Her antika eşya için fiyat belirtme zorunluluğumuz bulunmamaktadır.

Antika genellikle bir dereceye kadar işçilik gösteren nesnelerdir. Yani antikalar ayrıca döneminde özelliğini gösteren işçilik emeği olan, az bulunur ve genelde döneminde de değerli olan ya da bir masa veya otomobil gibi tasarım harikası ürünlerdir. Antika dükkanlarında, mülk satışlarında, müzayede evlerinde, çevrim içi açık artırmalarda ve diğer mekanlarda alım satımı gerçekleşir. Değerli antikalar sektördeki antikacılar tarafından doğrudan alınıp satıldığı gibi müzayede ile de piyasaya sunulmaktadır.

Antika Nedir ve Nasıl Değeri Nasıl Anlaşılır?

Bir antika en az 100 yaşında olan bir üründür. 100 yaşından küçük eşyalar ise antika olarak değil eski eşya veya yaşlı eşya olarak adlandırılır Antikalar yapılma zamanı, güzelliği, az bulunur luğu, durumu, faydası, kişisel duygusal bağlantı ve / veya diğer benzersiz özellikler nedeniyle toplanır veya arzulanır.

Antikalar insan toplumunda bir önceki döneme ya da dönemi temsil eden bir cisimlerdir. Antikayı tanımlamak için genel olarak en az 100 yaşında nesnelere uygulayacak şekilde tanımlamak yaygın bir uygulamadır. Antika koleksiyoncuları, müzayedeleri takip ettikleri gibi antikacılar ile iletişimde olarak müzayede dışı mal alımına da önem verirler.

Bazı ürünler uzman antikacılar tarafından müzayede değerinden daha yüksek bir değerde alınıp satılabilir.

Ücretsiz Antika Ekspertiz

Satmayı düşündüğünüz ancak güncel piyasa değerini bilmediğiniz antika eşyalarınız için ücretsiz  antika ekspertiz hizmeti vermekteyiz. Hizmet kapsamında antika eşyanızın veya antika eşyalarınız güncel piyasa değeri belirlenir, sizlere rapor olarak sunulur. Hizmet bedeli antikanın niteliğine ve değerine göre belirlenir. Antika eşya ekspertiz raporunda verilecek bilgilerin bir kısmı şu şekildedir; Antikacılar

Antikanın üretim dönemi
Antika eşyanın üretim / yazım yeri
Antika eşyanın dönemi hakkında bilgi
Antika eşyanın güncel piyasa fiyatı Antika eşyanın emsal satış rakamları
Antikanın satışı konusunda danışmanlık

Antika Ekspertiz

Erdem Antika Müzayede Evi

Erdem Antika Müzayede şirket yetkililerimiz müşterilerin eserleri hakkında günün şartlarına uygun, daha doğru ve detaylı değerlendirme yapabilmektedir.

  • +90 532 235 30 74 numaralı telefondan Erdem Müzayede ‘yi arayıp elinizdeki Antika eserlerin değerlendirilmesi konusunda bilgi alabilirsiniz.
    • info@antikahane.net email adresine eserinizin dijital fotoğrafı ve bilgilerini yollayarak bir ön değerlendirme yapabilirsiniz.
    • Ancak kapsamlı bir değerlendirme için eserinizi görmeyi tavsiye ederiz.
    • Erdem Müzayede müşterilerine değerleme hizmetini ücretsiz olarak vermektedir.Erdem Müzayede eserlerinin orijinalliği hususunda gerekli gördüğünde ilgili kişi ve kuruşlardan detaylı görüş alış-verişi yapmaktadır.

İletişim & WhatsApp

+90 532 235 30 74