antika

Antika

Antika İstanbul köklü mistik her yeri ile tarih aşk kokan bir şehir. Eskiye özlem duyanlar ruhunda güzellikler taşıyanlar aşık oluyor bu şehre İstanbul başlı başına antlka. Üsküdar ikametim olması da antika sevdamı tetiklemiştir .Ara sokakları dolaşırken gözünüze çarpan dükkanlar esrarengizliğiyle  olur.

Dedemden kalma köstekli saati satıp ceviz bir sehpa alma niyetiyle daha detaylı başladı  serüvenim. Sonra başka başka objeler ,açıldıkça gizemi sizi kendine çeken  .Güzel anlar biriktirdim.İnsanın gezip dolaşacağı yerlerden biri  . Şu sıralar hem gençlerde hem yaşlılarda  ilgisinin çoğaldığını düşünüyorum.

İstanbul Genelinde Tüm antlka Eşyalarınızı Değerinde Nakit olarak almaktayız.. Whatsapp, Email Yada Telefon açarak bizimle iletişime geçiniz.

Antikacılar

Bir kimse için ömrünü doldurmuş bir antlka eser ,başka biri için yeniden hayata başlıyor.

Kadıköy ,  pazarları, çukurcuma şişli…ANTLKACILAR sokağı böyle gezip görülesi yerler meraklıları için. Kadıköy’de bir antikacı anlatmıştı, antika eşya eski eşyaları alıyor bazılarına sihirli dokunuşlar yapıyoruz, seviyoruz ilgi ve emek katıyoruz. Tabiki analiz bilgiAntlka  ekspertiz de çok önemli.

Antikacılar

Onlar da yıllardır tecrübe kazanmışlar , ne hayatlar ,ne yüzler görmüşler. Sohbet ettik biraz. Gerçekten islerini severek yaptıkları belli idi. Onların tüccar zihniyetiyle sadece maddi kazanç peşinde olduklarını düşünmüyorum. antlkacılık tam bir sevda işiymiş.

İstanbul’da antikacıların bulunduğu her yeri gezdim. antlka alan dükkanlar satanlardan neyse değeriyle alıyor emaneti gibi hikayelerini benimsiyorlar ,sonra yeni sahipleriyle buluşturuyorlar.

Gezip görmek gerçek yasam kesitlerini, antlkaların anılarını dinlemek gerçekten muhteşem. En çok da el yazması eserleri ,el yazma kuranı kerim hilye-i şerifler ,eski Türkçe yazılar, kitaplar dikkatimi çekmiştir. Saraylardan kalma tablolar ,beratlar ,fermanlar ,padişahların imzaları, orijinal resimler ,antika kılıçlar, antika tekke objeleri , yaldızlı aynalar ,Osmanlı sürahi,şamdan,hokka takımları, sedefli kutular, fincan takımları, dokuma bezler ,halılar, abajurlar, gümüş eşyalar antika otantik ,takılar kıyafetler,sikkeler,paralar, neler var neler..

Antikacılar Çarşısı

Antikacılar Çarşısı

Plaklar ,antlka radyo, pikaplar herkesin hayallerini süslüyordur değil mi?

Şimdi Osmanlı figürleri çok moda.Osmanli tablolar , hat yazıları ilgi çekiyor. Çok sevdiğim bir yakınım “bir gün gelecek kızım ,antlka çok değer kazanacak, BilhassaOsmanlı eşyaları “demişti. Evet gerçekte de muazzam. Cevizağacı sehpalar ,berjerler, oyma koltuklar ,Osmanlı süs eşyaları sezonundayız.Yeni mobilya modellerine bakarsanız ,yenimobilyacılar bile Osmanlı modelleri yapıyorlar artık .Ama yeni adı üstünde. Ruh isteyenler için mistik bir koku almak isteyenler için antika vazgeçilmez bendenize göre .

Eski eşya ve antlka da farklı kavramlar olduğunu düşünenlerdenim. Eski eşya kullanılmış, sadece ikinci el gibi bir his verirken antika eşya artık eşi benzeri üretilmeyen , yapanı kullananı belki de hayatta olmayan tarihi ruhuyla seslenen ürünler oluşuyor. Bir daha benzerini ara ki bulasın.

İletişim & WhatsApp

+90 532 235 30 74