Kabe Örtüsü Gümüş Kolye

Kabe Örtüsü Gümüş Kolye Özel üretim ince şık tasarımıyla dikkat çeken özel bir ürünümüz sizler için satıştadır.Döneminin kabe örtüsü oldugu için sınırlı sayıda üretim yapılmıştır.

925 ayar gümüş ve detaylı işçiliği ile orjinal Kabe örtüsü özel kutusuyla sizlerin olmak için bekliyor.
Mekke Medine sevdalıları için eşi bulunmaz kolye , size daima o havayı teneffüs ettirecek.

Sipariş için lütfen iletişime geçiniz toplu siparişimiz yoktur adet satışımız vardır lütfen tek adet üzerinden iletişime geçiniz isteyen ve bekleyen diğer kardeşlerimiz için birbirimize anlayış göstericenizden eminiz şimdiden teşekkür ederiz..

Kabe Örtüsü

Sizlerde Bu Özel Üretim Ürünlerimizden Satın Almak İstiyorsanız,
Bizimle İletişime Geçebilirsiniz.
Telefon: 0553 611 25 86

Kabe örtüsünün ‘enteresan’ öyküsü

Kabe’nin örtüsü hacı adaylarının Arafat’ta bulunduğu arife günü değiştirilecek. Değişim sırasında yerli halk dışında kimse Arafat’a sokulmayacak.

Örtü, Hz. Muhammed döneminden bu yana, Kabe’nin anahtarını elinde bulunduran Kureyş Kabilesi’nin Şeybi Kolu’nun en yaşlı üyelerinden Abdulaziz Şeybi’ye sembolik bir törenle teslim edildi.

Kabe örtüsü yarın aile tarafından değişiklik için Suud yetkililere verilecek. Kabe’nin örtü ve anahtarı 14 asırdan bu yana Şeybi ailesinde bulunuyor. Bu konuda Hz. Muhammed’in şu hadis-i şerifi bulunuyor:

“Şeybi ailesinden Kabe örtü ve anahtarını ancak zalimler alır.”

3 ayda dokunuyor

Saf ipek üzerine altın işlemeli örtü, Kabe-i Şerif Örtü Fabrikası’nda 3 aylık bir çalışma sonucu dokunuyor.

Mekke’de bulunan Kabe-i Şerif Örtü Fabrikası, yılın 3 ayında çalışıyor ve yalnızca Kabe’nin örtüsünü dokuyor.
Siyaha boyanmış halis ipek ve 16 parçadan oluşan Kabe örtüsü, 17 milyon riyale mal oluyor.

14 metre yüksekliğinde olan örtüde, jakard usulüyle işlenen “La İlahe İllallah Muhammedün Resulullah – Allah Celle Celalühü – Sübhanallahi Vebihamdihi Sübhanallahi el Azim – Ya Hannan Ya Mennan” ibarelerinin yazıldığı 95 santimetre genişliğinde Kabe kuşağı bulunuyor.16 parçadan oluşan 47 metre uzunluğundaki Kabe kuşağı, 4 yandan tüm Kabe’yi kuşatacak şekilde sarılıyor. Kuşağın hemen altında İhlas Suresi’nin işlendiği dörtgen şeklinde bölümler bulunuyor.

Ayrıca kuşağın altına Allah’ın 99 ismi (Esma’ül hüsna) işleniyor. Adına “Burku” denilen Kabe kapısı üzerindeki örtü, siyah ipek kumaş üzerine işlenmiş kabartma ayetlerden oluşuyor. 6,5 metre uzunluk ve 3,5 metre genişlikteki Kabe kapısının üzerinde yine ayetler ve kabartma nakışlar yer alıyor. Birisi Kabe kapısının örtüsü olmak üzere 5 parçadan oluşan örtü için 658 metre kare kumaş kullanıldı.

Sizlerde Bu Özel Üretim Ürünlerimizden Satın Almak İstiyorsanız,
Bizimle İletişime Geçebilirsiniz.
Telefon: 0553 611 25 86