Sakalı Şerif

Sakalı Şerif, Elinizde’ ki Sakal-ı Şerif i Ücretsiz Expertiz Yapmaktadır. Firmamız Tüm Türkiye genelinden Antika Eşya Alımı yapmaktadır.

Sakal-ı Şerif Nedir?

Sakal-ı Şerif, İslam Peygamberi Muhammed’in özel dinî günlerde bereketlenmek için, cemaate çıkarılan cam içinde korunan sakalı. Baş üzerinde yeri vardır ve bir sonraki sefere kadar sanduka içinde, salavat okunarak kırk bohçaya sarıldıktan sonra saklanır. Türkiye’nin ve dünyanın birçok yerinde bulunmaktadır.

Sakalı Şerif

Antika Alanlar olarak firmamız, tüm ürünleri nakit değerinde almaktadır. Dikkat etmeniz gereken bir noktada İnternet Üzerinden Bulduğunuz Firmaları arayıp bir telefon ile evinize çağırdığınız kim olduğunu bilmediğiniz kişilere güvenmeyin. Antikacıyız diye sizi dolandırmalarına izin vermeyin. Antika eşyalarınızı satmak istediğiniz zaman iletişim kurduğunuz kişilerin kurumsal firma olmasına özen gösterin.

Bu bakımdan antika alanlar ve antika eşya alanlar nesne ve objeler kapsamında sizlere yönelik birbirinden değerli ve en çok tercih edilmekte olan antika ürün ve nesneler ile Web adresimiz çerçevesinde sizlere gerekli satış desteklerini vermekteyiz.

Antika eşya alanlar için düzenlenmiş olan birçok antika nesne ve objelere bağlamında sizler için firmamız çerçevesinde gerekli inceleme ve analizlerimiz doğrultusunda en değerli antika eşyalar nesne ve objeleri satış hizmeti ve destekleri kapsamında sitemiz tarafından gerekli kolaylıklar yapılmaktadır.

Sakalı Şerif Satılık

Resûl-i Ekrem’in saç ve sakalından günümüze ulaşan teller İstanbul Topkapı Sarayı Müzesi Mukaddes Emanetler Dairesi. Dünyanın çeşitli yerlerindeki cami ve evlerde “lihye-i saâdet, lihye-i şerif, sakal-ı şerif” adı altında muhafaza edilmektedir. Her ne kadar bunlara genelde sakal (lihye) deniliyorsa da büyük bölümü saç telidir. Hz. Peygamber’in tıraşı sırasında kesilen saç ve sakal tellerini bazı sahâbîler alarak saklamıştır.

Hudeybiye Antlaşması’nda müşriklerin temsilcileri arasında yer alan Urve b. Mes‘ûd es-Sekafî, Mekke’ye döndükten sonra arkadaşlarına, kendisinin kisrâya, kaysere ve necâşîye elçi gittiğini, onlara halklarından hiç kimsenin ashabının Hz. Muhammed’e gösterdiği sevgi ve bağlılığı göstermediğini, Hudeybiye’de sahâbîlerin Resûl-i Ekrem’in saçından düşen bir tek teli dahi muhafaza ettiklerini söylemiştir (Müsned, IV, 324). Resûlullah tıraş olurken insanlar onun çevresini sarar, berberin kestiği saç tellerini daha yere düşmeden almaya çalışırlardı.

Sakal-ı Şerif Ekspertiz

Antika Alım Faaliyetleri dışında firmamız, Elinizdeki Sakal-ı Şerif Ekspertiz hizmetini ücretsiz olarak yapmaktadır. Sizde Bir ekspertiz işleminiz farsa firma uzmanlarımızda ulaşarak, konu ile ilgili destek alabilirsiniz.

Firmamız Sakalı Şerifler ile ilgili; Ücretsiz Ekspertiz hizmeti sunmaktadır.
Satış Yapılmamaktadır.